Последни новости

 • Наскоро во следните епизоди на Забрането Јаболко!

   

  Последната епизода на „Забрането јаболко“ е подготвена да донесе уште поголема возбуда бидејќи популарната серија продолжува да ја плени публиката со својата возбудлива приказна и динамична екипа на ликови. Како што серијата се движи во својата 7-ма сезона, фановите со нетрпение го очекуваат доаѓањето на новиот лик, Ата, кој треба да ги размрда работите во светот на „Забрането јаболко“. Ата, кој го игра Утку Атеш, е сопственик на ноќен клуб кој треба да дебитира во епизодата 166 од серијата. Тој е подготвен да се доближи до ликот на Јилдиз, а обожавателите веќе зујат како тој ќе ја промени динамиката на шоуто. Додавањето на Ата во актерската екипа е само еден од возбудливите случувања што ги чека фановите на „Забрането јаболко“.

  Продуцентот на доајенот на серијата, Фатих Аксој, има големи планови за иднината на „Забрането јаболко“. Покрај завршувањето на нејзината 200-та епизода, тој исто така најави дека планира да сними филмска адаптација на серијата, која треба да биде објавена на Дизни плус ова лето. Сценариото моментално е во рана фаза на подготовка, а обожавателите со нетрпение го очекуваат овој нов дел од франшизата.

  „Забрането јаболко“ ја воодушевува публиката со своето воодушевувачко раскажување и динамични ликови уште од своето деби. Со секоја епизода, гледачите се вовлекуваат подлабоко во светот на шоуто, следејќи ги животите на неговите сложени и волшебни ликови додека се движат низ подемите и падовите на животот во градот. Пресвртите на шоуто ги држат фановите на работ од нивните седишта, додека се обидуваат да погодат што ќе се случи следно.

  Разновидната екипа на ликови, секој со своја уникатна позадина и личност, додава длабочина и нијанси на приказната, правејќи ја богато и привлечно искуство за гледачите од сите возрасти. Со доаѓањето на Ата, иднината изгледа светла за „Забрането јаболко“. Оваа сакана серија продолжува да биде една од најгледаните и најзборуваните емисии на телевизија, а нејзината посветена база на обожаватели само расте со секоја сезона.

  Како што серијата се движи во својата 7-ма сезона, фановите со нетрпение очекуваат што се очекува за светот на „Забрането јаболко“. Како заклучок, „Забрането јаболко“ е серија која навистина ги освои срцата и умовите на публиката насекаде. Со својата волшебна раскажување приказни, динамична екипа на ликови и возбудливи пресврти, ова шоу сигурно ќе ги забавува гледачите во годините што доаѓаат. Без разлика дали сте доживотен обожавател или новодојденец во серијата „Забрането јаболко“ е шоу кое не смее да се пропушти.

  Отвори повеќе
 • Мерјем Узерли со нови фотографии!

   

  Мерјем Узерли, талентирана актерка која се прослави со своите волшебни изведби, продолжува да биде истакната личност во забавната индустрија. И покрај тоа што не е активно вклучена во нови проекти, таа успеа да остане во центарот на вниманието преку нејзиното ангажирано присуство на социјалните мрежи. Нејзината последна објава предизвика голема врева меѓу нејзините следбеници, покажувајќи ја нејзината убавина и стил. Актерката, која е позната по својата елеганција и софистицираност, беше видена облечена во деколтиран фустан, покажувајќи го своето деколте, поради што нејзините обожаватели беа воодушевени.Објавата за кратко време доби стотици лајкови, а многумина ја пофалија нејзината убавина и грациозност.

  Неверојатната убавина и стилот без напор на Мерјем Узерли ја направија трендсетерка во светот на модата. Нејзиниот моден избор отсекогаш бил забележан од нејзините обожаватели, кои со нетрпение ја чекаат секоја нова објава за да видат што ќе облече следно.Нејзините објави често ја прикажуваат во стилски комбинации кои ја истакнуваат нејзината фигура, покажувајќи ја нејзината природна убавина и грациозност. Нејзините обожаватели отсекогаш биле привлечени од нејзината елеганција и софистицираност, а нејзината последна објава не е исклучок. Нејзините следбеници ја пофалија за нејзината способност да изгледа неверојатно и без напор, дури и во едноставен фустан.

  Нејзината волшебна убавина ја направи популарна фигура меѓу нејзините обожаватели, кои секогаш се желни да видат што ќе прави следно. Како заклучок, Мерјем Узерли продолжува да биде популарна личност во забавната индустрија, иако не била активно вклучена во нови проекти. Нејзиното привлечно присуство на социјалните мрежи и неверојатната убавина продолжуваат да ги воодушевуваат нејзините следбеници, кои со нетрпение го очекуваат нејзиниот следен потег.

  Нејзината последна објава, во која е во деколтиран фустан, наиде на возбуда и благодарност од нејзините обожаватели, кои повторно останаа во стравопочит од нејзината убавина и грациозност.

  Отвори повеќе
 • Дали Серкан Болат од НЕМИРНО ЛЕТО има нова девојка?

   

  Керем Бурсин: Не ја познавам Данла Билиќ.

   

  Феноменот на социјалните мрежи Данла Билиќ неодамна ја прекина својата краткотрајна врска со Кубилај Ака. Името на Билиќ подоцна го спомна познатиот актер Керем Бурсин. Крај на трачевите стави Керем Бурсин, кој ден претходно даде изјава пред новинарите.

  Актерот Кубилај Ака и феноменот на социјалните мрежи Данла Билиќ беа видени рака под рака минатиот септември. Новите љубовници, по концертот на пејачот Беркај Шахин на Куручешме опен ер, го одземаа здивот во една локација во истиот кварт.

  Дуото, кое поради густата сообраќајница дошло пеш на местото, по концертот продолжило сами да се забавуваат. Набргу потоа, имаше нов развој во љубовта изненадување.

  „НЕ СЕ СОГОВОРИВМЕ СО ДАНЛА“.

  Кубилај Ака, кој неодамна присуствуваше на церемонијата на доделување на наградите одржана во Зорлу ПСМ, објави дека неговата врска со Данла Билиќ е завршена:

  Нашата врска не заврши поради ниту една изјава на Данла. Се обидовме, но не успеа, нашите размислувања не се поклопуваа. Не сакам да зборувам премногу за ова. Нашата врска е завршена.

  „НЕМА НИКОЈ ВО МОЈОТ ЖИВОТ“

  Керем Бурсин, за кој освен актерската кариера многу се зборуваше и за неговиот приватен живот, а неодамна реагираше на љубовните вести за него, рече: „Ме помешаа со некој друг. Во моментов немам било кој во мојот живот, имам само работа. Работам напорно. Наскоро ќе разнесеме изненадувања. Ќе биде добра работа, но изненадување.

  ПО ИЗЛЕГУВАЊЕ ОД ЗАБАВАТА

  Керем Бурсин беше во Беча во Етилер претходната вечер. Бурсин, кој рече дека дошол да се забавува со своите блиски пријатели, на излезот одговараше на прашањата на новинарите.

   

  Отвори повеќе
 • Добрина, нова драма доаѓа на тв екраните во Македонија

  Неслихан е жена која мисли дека живее среќен и исполнет живот, но тоа што не го знае е дека нејзиниот сопруг веќе извесно време ја изневерува со друга. Кога ќе се соочи со тоа што ќе го дознае, тогаш ќе настане вистински хаос и борба за живот заедно со нејзините деца. Дознајте повеќе во следново видео.

   

  Отвори повеќе
 • После долги години, Берен Саат и Киванч Татлитуг повторно заедно!

  Се одржа големата средба на Киванч Татлитуг и Берен Саат! Берен Саат и Киванч Татлитуг се собраа на љубовен филм години подоцна. Легендарната серија Ашк и мемну (забрането јаболко), несомнено има многу посебно место во кариерите на Берен Саат и Киванч Татлитуг... Проектот феномен се уште се појавува пред публиката со своите репризи и во него се ужива секоја година. Според веста на Бирсен Алтунташ од ТВсто, продуцентите со години не можеле да ги спојат Бихтер и Бехлул, Берен Саат и Киванч Татлитуг. Се до ова лето... Онур Гувенатам, шефот на ОГМ Пикчерс, спојува двајца актери во љубовен филм што ќе се снима за Нетфликс. Сценариото на филмот, кој ќе го режира Гененц Ујаник, го напиша успешното перо Нуран Еврен Шит. Наскоро ќе се снимаат истанбулските сцени, а ќе има и њујоршки сцени од филмот. Киванч Татлитуг и Берен Саат вчера се сретнаа за прв пат и почнаа да читаат проби. Сенан Кара, првата актерка на филмот чие име се слуша, особено нејзината изведба во „Куќата во која си роден е твојата судбина“...

   

  Отвори повеќе

Последни новости

Најчитани