Најчитани Блог

 • Добрина, нова драма доаѓа на тв екраните во Македонија

  Неслихан е жена која мисли дека живее среќен и исполнет живот, но тоа што не го знае е дека нејзиниот сопруг веќе извесно време ја изневерува со друга. Кога ќе се соочи со тоа што ќе го дознае, тогаш ќе настане вистински хаос и борба за живот заедно со нејзините деца. Дознајте повеќе во следново видео.

   

  Отвори повеќе
 • Ранети срца е насловот на новата турска серија што ќе се емитува во Македонија

  Ферит и Ханде кои се познаваат уште од детството одлучуваат да се венчаат откако добиваат одобрение од своите родители. На само три дена пред венчавката, животот на Ферит се превртува наопаку, откако со свои очи ќе го виде најдобриот другар Јаман од неговото детство како се бакнува со неговата идна сопруга.

  На Ферит не му преостанува ништо друго освен да го напушти градот и да замине во Истанбул за да има време за самиот да може да се соземе. Ферит не може да поверува на фактот дека е предаден од луѓето кои ги познава целиот свој живот. Дознајте повеќе во следново видео..

   

  Отвори повеќе
 • Беше многу малечка: Се сеќавате ли кога Нихан ја глумеше внуката на Џеврие!


  Убавата турска актерка Неслихан Атагул има успешна актерска кариера уште од многу мала.

  Денес имаме можност да ја гледаме во улогата на Нихан во серијата „Карасевда“, каде игра улога на млада и заљубена девојка која е присилена на брак само за да го спаси своето семејство.

  Веројатно малкумина од вас се сеќаваат дека оваа млада убавица ја гледавме пред неколку години во серијата „Кога лисјата паѓаат“, која се емитуваше во пет сезони.

  Тогаш Неслихан ја глумеше Дениз, внуката на лошата свекрва Џеврие која и создаваше проблеми на нејзината помајка Фикрет.

  Оттогаш помина доста време, а Неслихан од мало талентирано девојче, прерасна во вистинска дама чија актерска кариера допрува доаѓа.

   
   
   
   
   
  View this post on Instagram
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  A post shared by Neslihan Atagül Doğulu (@neslihanatagul)

  ;

  Отвори повеќе
 • Најавена и втората сезона од Карасевда

  Една од најдобрите турски серии на сите времиња се враќа на тв екраните во Македонија. ТВ Сител ја најави втората сезона на една од најдраматичните серии Карасевда. Погледнете го промо видеото подолу.

   

  Отвори повеќе

Последни новости

Најчитани