Серии

 • Добрина, нова драма доаѓа на тв екраните во Македонија

  Неслихан е жена која мисли дека живее среќен и исполнет живот, но тоа што не го знае е дека нејзиниот сопруг веќе извесно време ја изневерува со друга. Кога ќе се соочи со тоа што ќе го дознае, тогаш ќе настане вистински хаос и борба за живот заедно со нејзините деца. Дознајте повеќе во следново видео.

   

  Отвори повеќе
 • Беше многу малечка: Се сеќавате ли кога Нихан ја глумеше внуката на Џеврие!


  Убавата турска актерка Неслихан Атагул има успешна актерска кариера уште од многу мала.

  Денес имаме можност да ја гледаме во улогата на Нихан во серијата „Карасевда“, каде игра улога на млада и заљубена девојка која е присилена на брак само за да го спаси своето семејство.

  Веројатно малкумина од вас се сеќаваат дека оваа млада убавица ја гледавме пред неколку години во серијата „Кога лисјата паѓаат“, која се емитуваше во пет сезони.

  Тогаш Неслихан ја глумеше Дениз, внуката на лошата свекрва Џеврие која и создаваше проблеми на нејзината помајка Фикрет.

  Оттогаш помина доста време, а Неслихан од мало талентирано девојче, прерасна во вистинска дама чија актерска кариера допрува доаѓа.

   
   
   
   
   
  View this post on Instagram
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

  A post shared by Neslihan Atagül Doğulu (@neslihanatagul)

  ;

  Отвори повеќе
 • Бали Бег е на егзотично патување со сопругата Неџла

  Пред извесно време вестта дека Бали Бег познат како Кемал од турската серија Карасевда ја изневерил сопругата ја разбранува јавноста, денеска тој и неговата сопруга Фахрије отидоа во Јужна Африка.

  Двојката по пат на социјалната мрежа Инстаграм на целиот свет им покажа дека во нивниот брак нема место за Ина, ниту за било која друга и дека нивната љубов е се појака.

  Двојката заедно уживаше во убавините на оваа земја и без многу размислување за тоа што другите ќе коментираат.

   

  Отвори повеќе
 • Нихан од Карасевда во жешко бикини издание

   

  Младата турска актерка Неслихан Атагул која моментално ја гледаме во улогата на Нихан од серијата „Кара севда“, на телевизија Сител, досега имавме можност да ја запознаеме од улогите во повеќе серии.

  Овој пат ја гледаме во нешто поинакво светло- како дама, за разлика од претходните улоги каде играше помало девојче.

   

  Неслихан има 25 години и е родена во Истанбул како ќерка на возач и мајка домаќинка. Студиите по актерство ги завршува во Турција, а досега има освоено бројни награди во својата куса, но богата актерска кариера. Во секоја улога таа воодушевува со секоја своја појава, а погледнете како оваа убавица изгледа кога е разголена во бикини- ако не би била актерка, тогаш сигурно би успеала како манекенка.

  Отвори повеќе
 • Асу од Карасевда плени со својата убавина

  Бескрајна љубов пред која небото ќе заплаче и морето ќе се повлече.Топла и тажна приказна за една црна љубов, приказна за карасевда, незапирлива болка по големата љубов.Мелиса Ашли Памук ја гледаме како заљубената девојка во Кемал во карасевда хит серијата на Сител. Таа беше мис на Турција за Мис Универзум

  Погледнете ги нејзините фотографии

  Отвори повеќе

Последни новости

Најчитани