Padman (2018)Избран филм

Извинете, ова видео е достапно само за регистрирани корисници.

Ве молиме најавите се или регистрирајте се за да го гледате ова видео.

Admin
Sorry, only registred users can create playlists.

Објавено пред by Admin во Драма Биографија 2018

217 Прегледи

Опис

ЧОВЕКОТ ВЛОШКА - е биографски филм за вистинскиот "човек влошка" Аруначалам Муруганантам, неговата мисија била да обезбеди хигиенски влошки за сиромашните жени во руралните краишта.

Напишете коментар

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.