[Pho`s Show] Episode 2 - Murat Yildirim

Мурат Јилдирим е роден во Коња, Турција. Неговиот татко е со курдско потекло и бил учител по литература. Неговиот татко зборува турски и курдски. Неговата мајка има арапско потекло и зборува арапски исто така, но Мурат Јилдирим не зборува ниту курдски ниту арапски. Дознајте повеќе во следново видео..

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.

Слични новости

 • [Pho`s Show] Episode 4 - Demet Ozdemir
  [Pho`s Show] Episode 4 - Demet Ozdemir
  Демет Оздемир е актерка со турско потекло, која се прослави благодарение на учеството во ТВ сериите ,,Мирисот на јагоди" и...
 • [Pho`s Show] Episode 3 - Hande Ercel
  [Pho`s Show] Episode 3 - Hande Ercel
  Ханде Ерчел е многу талентирана, добро позната и убава актерка и модел, претежно позната по настапите во турските телевизиски...
 • [Pho`s Show] Episode 1 - Tuba Buyukustun
  [Pho`s Show] Episode 1 - Tuba Buyukustun
  Туба Бјукустун е родена на 5 јули 1982 година во Истанбул, Турција. Таа студирала костими дизајн и сценска декорација на Мимар...

Последни новости

Најчитани