Madagascar: Escape 2 Africa (2008)

Видеото ќе почне за 10
Скокни (4)
Профилите што нема да извршат верификација ќе бидат избришани!
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties.
3,068 Прегледи
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties.
Објавено

Во долго очекуваното продолжение на „Мадагаскар“ – комедијата број еден во 2005 – Алекс (Бен Стилер), Марти (Крис Рок), Мелман (Дејвид Швимер), Глориа (Џејда Пинкет Смит), Крал Џулиен (Саша Барон Коен), Морис (Седрик Д Ентертејнер), пингвините (Том Мекграт, Кристофер Најтс, Крис Милер) и шимпанзата (Конрад Вернон) се наоѓаат заглавени на далечните брегови на Мадагаскар. Соочени со оваа пречка, Њујорчаните смислуваат план кој е толку луд што би можел да успее. Со воена прецизност, пингвините поправаат еден стар, урнат авион - на некој начин. Штом е остварен првиот лет на Воздушните пингвини, овој чуден екипаж успева да остане во воздух доволно долго за да стигне до најголемата дивина на светот - огромната африканска савана каде нашиот екипаж составен од членови на Зоолошката градина на Њујорк сретнува животни од својот вид, по прв пат. Африка изгледа како одлично место... но, дали е подобро од нивниот дом во Сентрал Парк?

Категории
Акција Авантура Анимиран 2008
Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.