ТВ

Наскоро на тв екраните нова љубовна драма ,,Среќа"

од Admin / 129 Прегледи

"Среќа е да се биде со оние кои те прават среќен. Среќа е кога ќе се увериме дека сме сакани."

 ТВ Сител ја најави новата турска серија ,,Среќа" што не очекува веројатно штом заврши серијата ,,Нашата ДенизЌ која се емитува на тв екраните.

 

 

Отвори повеќе »

Најавена и втората сезона од Карасевда

од Admin / 931 Прегледи

Една од најдобрите турски серии на сите времиња се враќа на тв екраните во Македонија. ТВ Сител ја најави втората сезона на една од најдраматичните серии Карасевда. Погледнете го промо видеото подолу.

 

Отвори повеќе »

,,Хурем" и ,,Саваш" се враќаат на тв екраните во Македонија

од Admin / 654 Прегледи

Познатите актери кои веќе ги имаме гледано во неколку турски серии кај нас, повторно се враќаат на тв екраните со нова љубовна драма ,,Мирисот на Љубовта.

Погледнете го видеото и дознајте што крие оваа љубовна драма.

 

Отвори повеќе »

RSS