После долги години, Берен Саат и Киванч Татлитуг повторно заедно!

Се одржа големата средба на Киванч Татлитуг и Берен Саат! Берен Саат и Киванч Татлитуг се собраа на љубовен филм години подоцна. Легендарната серија Ашк и мемну (забрането јаболко), несомнено има многу посебно место во кариерите на Берен Саат и Киванч Татлитуг... Проектот феномен се уште се појавува пред публиката со своите репризи и во него се ужива секоја година. Според веста на Бирсен Алтунташ од ТВсто, продуцентите со години не можеле да ги спојат Бихтер и Бехлул, Берен Саат и Киванч Татлитуг. Се до ова лето... Онур Гувенатам, шефот на ОГМ Пикчерс, спојува двајца актери во љубовен филм што ќе се снима за Нетфликс. Сценариото на филмот, кој ќе го режира Гененц Ујаник, го напиша успешното перо Нуран Еврен Шит. Наскоро ќе се снимаат истанбулските сцени, а ќе има и њујоршки сцени од филмот. Киванч Татлитуг и Берен Саат вчера се сретнаа за прв пат и почнаа да читаат проби. Сенан Кара, првата актерка на филмот чие име се слуша, особено нејзината изведба во „Куќата во која си роден е твојата судбина“...

 

Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.

Слични новости

Последни новости

Најчитани