Курирот на Гоце 5 епизода

Видеото ќе почне за 10
Скокни (4)
Профилите што нема да извршат верификација ќе бидат избришани!
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties.
515 Прегледи
Disclaimer: This site does not store any files on its server. All contents are provided by non-affiliated third parties.
Објавено

Македонска тв драма,посветена на Македонските херои,кои го жртвувале и својот живот при ослободувањето на Македонија од Турскато Ропство.Во главните улоги:Димко - Данчо ЧеврескиГоце Делчев- Дарко ДамевскиЈонче - Мето ЈовановскиЈане Сандански - Драги КостовскиЕфтим - Мите ГроздановШабан - Димитар КостовАџи Сабри - Вукан ДиневскиВанде - Благоја ЧоревскиЕлена - Стојна КостовскаДедо Марко - Петре ПрличкоТоде Бакалот - Тодор НиколовскиВо останатите улоги:Панче КамџикМилица СтојановаДимитар ГешовскиЏемаил МаксутЉубиша ТрајковскиВасил ШуманскиШишман АнгеловскиЉутви СејфулаРампо КоневскиЈосиф ЈосифовскиЛилјана ГеоргиеваРатка ЧоревскаБорис СтојчевскиБлаже АлексоскиБедија БеговскаЕмилија АндрееваСлаѓана НешиќСпасе НеловМетодија МарковскиИлија МилчинДимитар ИлиевскиВасо АнгеловскиИлија СтрумениковскиНикола ДимитровДимитар ТодоровРежија - Благој Андреев

Категории
Курирот на Гоце
Најави се или регистрирај се за да коментираш.
Бидете први и коментирајте на видеото.